Identyfikatory podmiotu prawnego: Odnowienie numeru LEI - LEI Polska news
1. Od 3 stycznia 2018 r. kody LEI są obowiązkowe dla wszystkich firm, które chcą kontynuować obrót papierami wartościowymi.

Identyfikatory podmiotu prawnego: Odnowienie numeru LEI

Identyfikatory podmiotu prawnego: Odnowienie numeru LEI

data:

Każdy kod LEI jest nadawany na okres 1 roku i musi być corocznie odnawiany.

Niezwykle ważne jest rozróżnienie między odnowieniem kodu LEI a zmianą danych związanych z LEI.

  • Zmiana danych oznacza aktualizację danych w bazie danych GLEIF.

Pamiętaj, aby aktualizować dane swojej firmy u usługodawcy za każdym razem, gdy ulegną zmianie. Można to zrobić w dowolnym momencie bez wpływu na ważność kodu LEI Twojej firmy. U nas zmiany w Twoich danych są bezpłatne.

  • Odnowienie LEI oznacza przedłużenie okresu ważności kodu LEI.

Gdy odnawiasz swój kod LEI, częścią procesu jest potwierdzenie dokładności danych zawartych w bazie danych GLEIF. Jednak odnowienie kodu LEI wiąże się również z przedłużeniem jego okresu ważności. Ponieważ istnieją opłaty należne stronom trzecim i bardziej znaczące koszty administracyjne, odnowienie kodu LEI podlega opłacie.

Coroczne odnowienie kodu LEI jest konieczne, aby zapewnić aktualność danych firmy w bazie danych GLEIF. Ponieważ banki, instytucje finansowe i inne strony opierają się na tych informacjach w celu identyfikacji firm przeprowadzających transakcje finansowe na rynku międzynarodowym, bardzo ważne jest, aby były one dokładne.

Firmy nie mogą aktualizować ani zmieniać danych w bazie danych GLEIF. Zamiast tego muszą korzystać z usługodawcy znanego jako LOU – lokalna jednostka operacyjna. LOU sprawdzi, czy przekazane dane są zgodne z wymogami GLEIF przed ich aktualizacją w bazie danych GLEIF. Promuje to wysoką jakość i niezawodność danych.

Odnowienie LEI

Baza danych GLEIF pozwala jedynie na przedłużenie ważności kodu LEI na okres 12 miesięcy.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że jeśli Twój kod zostanie przedłużony więcej niż 2 miesiące przed datą wygaśnięcia, przedłużony okres nie zostanie dodany do daty wygaśnięcia kodu. Zamiast tego kod LEI będzie ważny tylko przez 12 miesięcy od daty odnowienia.

Oznacza to, że kod LEI Twojej firmy wygaśnie wcześniej i tym samym ​​zapłacisz więcej za skrócony okres ważności. Dlatego ważne jest, aby nie mylić procesu zmiany danych związanych z kodem LEI (który jest bezpłatny) i przedłużania okresu ważności kodu LEI (za opłatą).

Nasza baza danych automatycznie sprawdza ważność kodu LEI przed przesłaniem wniosku o odnowienie w odpowiednim czasie. Pomaga to naszym klientom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Baza danych LEI Polska jest zintegrowana z Krajowym Rejestrem Sądowym, bazą danych GLEIF i naszym systemem lokalnych jednostek operacyjnych (LOU).

Korzystając z bazy danych LEI Polska, można w dowolnym momencie przedłużyć ważność kodu do pięciu lat. Nasza zautomatyzowana baza danych nie wyśle wniosku o odnowienie do bazy danych GLEIF, dopóki Twój kod LEI nie wygaśnie.

Ponadto integracja z rejestrem handlowym oznacza, że jesteśmy w stanie automatycznie sprawdzać różnice między rejestrem handlowym a bazami danych GLEIF. Zostaniesz powiadomiony o wszelkich rozbieżnościach, a my automatycznie zaktualizujemy dane w bazie danych GLEIF.

Raz w roku prosimy naszych klientów o przejrzenie danych powiązanych z ich kodem LEI i potwierdzenie ich dokładności. W przypadku LEI Polska aktualizacje te są bezpłatne.

Należy pamiętać, że możemy odnawiać i aktualizować tylko te kody LEI, którymi zarządzamy. Przeniesienie kodu do naszej administracji jest łatwe i bezpłatne. Możesz przeczytać więcej o przenoszeniu kodu LEI tutaj.

LEI Polska monitoruje daty ważności Twojego LEI i powiadamia Cię, kiedy musisz go odnowić.  Nasz inteligentny system sprawia, że możemy oferować przedłużenia na okresy do pięciu lat. Ta opcja jest wygodna dla firm, które potrzebują kodu LEI przez dłuższy czas. Wieloletnie kontrakty oszczędzają Twój czas i pieniądze!

Sprawdzanie ważności Twojego LEI

Ważność kodu można w każdej chwili sprawdzić w bazie danych GLEIF. Utrzymując swój LEI, możesz uniknąć opóźnień lub problemów wynikających z kontroli instytucji finansowej przed transakcją.

Tutaj możesz sprawdzić ważność swojego kodu LEI.