Korzyści biznesowe wynikające z przyjęcia LEI - LEI Polska
1. Od 3 stycznia 2018 r. kody LEI są obowiązkowe dla wszystkich firm, które chcą kontynuować obrót papierami wartościowymi.

Korzyści biznesowe wynikające z przyjęcia LEI

Korzyści biznesowe wynikające z przyjęcia LEI

data:

Kody LEI są szybko wdrażane przez jurysdykcje na całym świecie. Obecnie unikalne 20-cyfrowe kody są obecnie obowiązkowe dla wielu firm działających w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Azji. Chociaż rejestracja LEI może być obowiązkowa dla Twojej firmy, powszechne wdrożenie LEI wiąże się z wieloma korzyściami dla firm świadczących usługi finansowe.

Promowanie wydajności

Raport Global LEI Foundation (GLEIF) „A New Future for Legal Entity Identification” przedstawia problemy, z jakimi borykają się banki przy wdrażaniu nowych firm. Ponad połowa pracowników banku, którzy dostarczyli dane do raportu, stwierdziła, że ​​znalezienie wiarygodnych i możliwych do zweryfikowania danych o ich potencjalnych klientach jest trudne i czasochłonne. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele dużych firm zatrudnia 1000 lub więcej pełnoetatowych pracowników zajmujących się wdrażaniem klientów oraz aktualizowaniem danych informacji, łatwo jest dostrzec, jak czasochłonny jest ten proces. Globalna baza danych LEI może znacznie zmniejszyć obciążenie administracyjne związane z weryfikacją klienta.

Lepsza obsługa klienta

Biała księga GLEIF dotycząca procesów wdrażania sugeruje, że 2 na 5 starszych handlowców obawia się utraty potencjalnych klientów podczas procesu wdrażania w wyniku długości i złożoności tego procesu, a także informacji, które muszą udostępniać. LEI są w stanie zmniejszyć obciążenie administracyjne po stronie klienta, umożliwiając szybkie wdrożenie go i rozpoczęcie świadczenia usług.

Mniejsze ryzyko i świadome podejmowanie decyzji

Szerokie zastosowanie kodów LEI skutkuje znacznym zmniejszeniem ryzyka związanego z transakcjami finansowymi na światowym rynku. LEI to międzynarodowy standard identyfikacji. Korzystanie z informacji powiązanych z LEI firmy oznacza, że wiesz, z kim przeprowadzasz transakcje i kto jest właścicielem. Dostęp do tych informacji pozwala również wiarygodnie oceniać ryzyko i podejmować świadome decyzje.

Niższe koszty

Kody LEI mogą obniżyć koszt wdrożenia o 10%, skutkując ogólnym zmniejszeniem o 3,5% kosztów operacji na rynku kapitałowym w samym tylko globalnym sektorze bankowości inwestycyjnej. W kategoriach pieniężnych daje to oszczędności w wysokości 150 milionów dolarów. Jednak ta liczba reprezentuje tylko część potencjalnych szerszych oszczędności. Skrócenie czasu spędzanego przez pracowników Twojej firmy na weryfikowaniu i aktualizowaniu danych zaowocuje dalszymi oszczędnościami, nie wspominając o obniżeniu kosztów związanych ze znalezieniem rzetelnych danych. Dostęp do bazy danych LEI zawierającej aktualne informacje o firmie jest (i pozostanie) bezpłatny.

Bądź rozwiązaniem

Branża usług finansowych się zmienia. Rejestrując się w celu uzyskania LEI, zobowiązujesz się do promowania przejrzystości na rynku globalnym i tworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich uczestników rynku.